поприключихме с музикалната тема. сега да повторим с филмовата, щото те са си братче и сестриче.
правилата са си същите, нема кво да се повтарам
знам, че тука ще ни трябва повече време, затова тази класация важи за цяла нова година.
моето предложение е:
изгори, след прочитане (burn after reading) с бат пич, бат клуни, бат малкович, ред джигити още и ред каки, пред които само мога да коленича.
страшно много уважавам хората, които могат да се присмиват на всичко, най-вече на себе си.
а тези могат, при това го правят добре.



Дарджийлинг Лимитид.
ко туй?
това ще да е май
сега остава и да го гледаме
Видя ли заглавие “… за олиофрени” и припкам натам. Обаче този път ударих на камък, все още не съм гледала нито един филм от 2008 година. (Тук емотиконче, което се изчервява) А “Изгори след прочитане” съм си го отделила в моите филми в imdb и чака по-спокойни времена.
Та, обещавам да наваксам и да дойда пак по-олигофрен.
Класическа пълна дебилотия (но пък истерично смешна наистина) е “Тропическа буря“. Особено ключова роля за Т.Круз, който е просто неузнаваем. Абе олигофрения с тежък анти-холивудски ироничен привкус (с други думи определено става). Ако пък някой иска да се издигне до небивали висини на простотията, препоръчвам му специално Love Guru, но според мен той няма място в такава класация; отдавна е заел почетно място в Worst movies of all times
Иначе като чисти тъпни, които не си струва да се гледат, се изкушавам да добавя “10 000 години пр.н.е“, Speed Racer, Death Race (абе тази година май се побъркаха от смъртоносни ралита май!), “Сексът и селото” (пардон, градът), плюс двата филма с Пачино за тази година, и двата еднакво огромни разочарования – 88 minutes и Righteous Kill. Откровено, мързи ме да им търся IMDB-тата, просто не си заслужава. Мога да назова и още уникални тъпни, понеже гледам почти всичко, но не виждам смисъла.
Един вот от мен за “Изгори”, такава уникална простотия няма
мисля, че пак ще има неясноти относно смисъла на думата “олигофренско”…
един глас за изгори-то и от мен, щото е уникален и си струва да се изкефиш и забавляваш с едни от големите.
определено не съм съгласна с Acnapyx относно повечето филми, които е обозначил като “..чисти тъпни, които не си струва да се гледат…”, напротив, струва си да се гледат
Е те т’ва е не безбрежна, не плодотворна, ами направо академичен тип класация, която ще
помогне на всеки, който чете този блог да си даде равносметка – има ли място за още много
олигофрения в седмото изкуство и респективно неговото сърце и същевременно да навакса
с произведения, които са му убягнали от невнимателното око.
Тъй като аз възнамерявам най-сериозно и отговорно на финала на настоящата класация да
прошнуровам и прономерoвам (или както там се пише, няма я в съвр.речници) резултатите и попаденията за личния си архив, пък и за бъдещите
поколения, следвайки верижния метод ми се иска да подкарам една стройна колонка, която се
явява производна на пилотното предложение на автора на този блог.
“Гепи” (Snatch) на Гай Ричи с Брад Пит, Вини Джоунс
“Мексиканецът” ( The Mexican) с Брад Пит, Джулия Робъртс и Джеймс Гандолфини
“Калифорния” (Kalifornia)с Брад Пит, Джулиет Луис и Духовни
“О, Братко, къде си?( O Brother, Where Art Thou?) на Коен брат с Гьорчето Клуни
“Непоносима Жестокост” ( Intolerable Cruelty) на Коен брат с Гьорчето Клуни
“Фарго” на Коен с на Коен женаХ му ( Frances McDormand)
“Няма място за старите кучета” (No Country for Old Men”) на братята Коен с Томи Лий, Хавиерчо и на Барбра Стейзанд зет и.
“Да бъдеш Джон Малкович” ( Being John Malkovich) с големия Джон Малкович
Мммммм, определенo глас за Love Guru. Моята класация за сега е малка. Може ли да добавям после?

1. “Дунав мост” – бълг. филм. Няма такава простотия.
2. “Катастрофален филм” от създателите на Scary Movie,” “Date Movie,” “Epic Movie”
3. Като казах “Epic Movie” та и него вкючвам.
4. И засега последно (не знам дали стават и сериали ама да си кажа)
“South park”.
маалии
бая филм се сбра за гледане, дай да запрятаме ръкавити
Ехоу, пичове? Мислех, че става дума само за заглавия от отминалата 2008. Ако тръгна да ровя назад… ще ви навървя цяла академична класация, по нищо не отстъпваща на Малинките. Аз такива боклуци по неволя ги гледам от години.
@оленка моленка: какво имаш против братята К.? Освен напалм и гранати, разбира се? Не че нямат епични тъпни, но за “Старите кучета…” все пак възразявам – филмчето определено си го биваше.
За малко да забравя още една ненадмината по олигофрения екшънерия: “Не се е**вай с Зохан“. Това не може да се опише с думи, още скърбя по погиналите по време на гледането му мои самотни мозъчни клетки…
ти му говориш, оно рупа ли рупа
За много години на всички!
Включвам се с Приятели мои (Amici miei). На всеки, който не го е гледал мога само да му завиждам, че ще гледа този шедьовър за първи път.
От гореизброените глсувам за “Да бъдеш Джон Малкович”, все пак не съм гледала всички предложения де.
Отново се включвам от най-горещата точка на страната,за да ви представя с гордост бъдещия фаворит на тази класация и това е :
[url=http://video.google.com/videoplay?docid=-2755658259343959454]lobsterman from mars[/url
Перла в короната на операторското,режисьорското и актьорското безумие. Перла в короната на всяко безумие. гледайте това нещо!
Отново се включвам от най-горещата точка на страната,за да ви представя с гордост бъдещия фаворит на тази класация и това е :
[url=http://video.google.com/videoplay?docid=-2755658259343959454]lobsterman from mars[/url]
Перла в короната на операторското,режисьорското и актьорското безумие. Перла в короната на всяко безумие. гледайте това нещо!
Отново се включвам от най-горещата точка на страната,за да ви представя с гордост бъдещия фаворит на тази класация и това е :
http://video.google.com/videoplay?docid=-2755658259343959454
Lobsterman from Mars
Перла в короната на операторското,режисьорското и актьорското безумие. Перла в короната на всяко безумие. гледайте това нещо!
напиши го още веднъж, че нещо не можех да разберем
Изжинявам се за спамчето.Стана без да искам.
искрено препоръчвам руското филмче “стиляги”. стилягата е човек, който е различен от тълпата, има стил. бих го превел като “гъзенца”, но не е точно. и “дендита” не е точно. защото в този филм и младите, и техните родители – всички са стиляги
това е нещо като руската “коса” или не знам как да го определя… абе като глътка свеж въздух е на фона на помията и лустросаните суперпродукции, които ни заливат откъм холиууд.
филмчето е нещо между мюзикъл, драма, комедия и присмехулен реализъм с елементи на фантастика. препоръчвам на по-младичките зрители да го гледат в присъствието или на руснаци, или на българи, ама да са на поне четиридесет години. иначе има опасност да не разберат филма и да им се стори тъп
http://zamunda.net/details.php?id=154998&hit=1
приятно гледане
пп
саундтракът е изключителен, абсолютно без грешка. затова препоръчвам да се гледа на домашно кино или някак така, че да може добре да чувате музиката. освен това е без субтитри, което на мене не ми попречи по никакъв начин, но не знам как ще е при вас.